Megkezdte munkáját a vatikáni vegyesbizottság

Az elsõ ülésen megjelent Kiss Péter miniszter, aki köszöntõjében arról biztosította az egyházakat, hogy a kormány egyházpolitikája változatlan: a jövõben is maximálisan tiszteletben tartják az egyházakkal megkötött megállapodásokat, az egyházak autonómiáját, a hatályos szabályozás szerint járnak el. A kormány értékelése szerint az 1997-ben, a Magyar Köztársaság kormánya által megkötött megállapodás az elmúlt évek során jól szolgálta a Magyar Katolikus Egyház függetlenségének megerõsödését, közszolgálati tevékenységének kibontakozását, autonómiájának megerõsödését.
A Magyar Köztársaság kormánya következetesen folytatja az 1997-ben megkezdett munkát. A megállapodás mostani áttekintése azt a célt szolgálja, hogy a végrehajtás során felmerülõ esetleges problémák ellentmondásait tisztázzuk, amennyiben szükséges, a korrekciókat elvégezzük. A mostani tárgyalásoknak nem célja a fennálló megállapodások megváltoztatása.
MKPK Sajtóiroda/Magyar  Kurír