Válasszon évet, hónapot és napot.
H
SZ
CS
SZ

Ökumenikus imahét

jan 19. -jan 26.

Az Ökumenikus Imahét 2020. január 19-tól 26-ig tart. Az imahét anyagát a máltai keresztény testvérek állították össze, amelynek a központi igéje így hangzik: „…nem mindennapi emberséget tanúsítottak irántunk…”(ApCsel 28,2)

Az országos ünnepi nyitó istentisztelet január 19-én, vasárnap 18 órakor lesz a Kálvin téri református templomban. Szentbeszédet mond Erdő Péter bíboros és igét hirdet Kondor Péter evangélikus püspök. Az ünnepi liturgiában a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa tagegyházainak vezetői szolgálnak.

Az imafüzet anyaga megtalálható a MEÖT honlapján: https://www.meot.hu/dokumentumok/2019keresztyen/oku_imahet2020.pdf

Lelkigyakorlat

Ökumenikus imaóra Kalocsán

17:00 -18:00

Január 22-én, szerdán Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek részt vesz a kalocsai ökumenikus imahét rendezvényén. A helyi Református Imaházban 17.00 órától az igehirdetést tart.

Találkozó

A Szentségimádás lelkisége - Pécsi Egyházmegye szabadegyetemi konferencia

18:00 -19:00

Január 22-én, szerdán 18:00 órakor Varga László kaposvári megyéspüspök és Udvardy György veszprémi érsek, pécsi apostoli kormányzó tart előadást: A Szentségimádás lelkisége címmel a Pécsi Egyházmegyei Szabadegyetemen, a Magtár Látogatóközpontban. (7621 Pécs, Dóm tér 6.)

Kultúra