1985

márciusMegjelenik a magyarországi katolikus egyházközségek általános szervezeti szabályzata.
március 11. és
május 6.
Az Esztergomi Főegyházmegyében két vasárnap végzett felmérés alapján a hívek 12,47%-a vesz részt vasárnap szentmisén.
március 16.A piaristák magyar rendtartományának káptalanja Jelenits Istvánt választja tartományfőnökké.
április 4.A püspöki kar körlevelet ad ki az ország felszabadulásának 40. évfordulójára.
május 23.Az Országos Hitoktatási Bizottság közgyűlést tart, ahol rámutatnak a hazai hitoktatás hiányosságaira (képzett hitoktatók, hittankönyvek, segédeszközök).
június 27 -
július 1.
Peter-Hans Koivenbach, a JézusTársasága generális elöljárója Magyarországra jön, hogy meglátogassa itt élő rendi testvéreit.
december Közel tíz évi munka eredményeként megjelenik Éneklő Egyház címmel az új katolikus népénektár.
december 20.Életének 88. évében Grazban elhunyt Klempa Sándor püspök.