A 2017-es év folyamán Szent László-év (Magyarországon és a határon túl)
Brenner János-emlékév (Szombathelyi Egyházmegye)
Asztrik-év (Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye)
január 15. Életének 101. évében meghal Olofsson Placid bencés szerzetes.
február 17. A Szent László-emlékév megnyitása alkalmából Veres András megyéspüspök, az MKPK elnöke szentmisét mutat be Győrben.
március 25.
Ferenc pápa Varga Lászlót, a Kaposvári Egyházmegye általános helynökét kaposvári megyéspüspökké nevezi ki. Szentelésére és beiktatására május 13-án kerül sor a kaposvári székesegyházban.
április 29.
Debrecenben megáldják a Görögkatolikus Metropólia és a Hajdúdorogi Főegyházmegye új székházát.
június 6-7. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nyári ülésén úgy döntött, hogy az üldözött közel-keleti keresztények megsegítésére online adománygyűjtést hirdet. December közepéig megközelítőleg kilencvenmillió forint gyűlt össze.
június 18. Székely Jánost, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye segédpüspökét a pápa a szombathelyi megyéspüspökévé nevezi ki. A beiktatási szertartásra július 8-án kerül sor.
június 25-27. Katolikus Társadalmi Napok és Szent László-napok Győrött.
július 23.     Szendi József nyugalmazott veszprémi érsek életének 96. évében elhunyt.
augusztus 20.
Áder János köztársasági elnök Erdő Péter bíboros-prímásnak Szent István Rend díjat ad át Budapesten.
október 13.
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia országos zarándoklatot szervezett a soroksári Fatimai Szűzanya tiszteletére épült Szent István király-plébániatemplomhoz.
november 8. Ferenc pápa jóváhagyja azt a dekrétumot, amelynek révén 2018-ban sor kerül Brenner János boldoggá avatására.
november 12. Az MKPK tagjai és Áder János köztársasági elnök részvételével emlékeznek Kalocsa első, szent életű érsekére Kalocsán az Asztrik-év keretében.
november 20-24.
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) tagjai római ad limina látogatást tesznek, amelynek keretében november 20-án Ferenc pápával kétórás beszélgetést folytatnak.
november 20. Konkoly István nyugalmazott szombathelyi püspök életének 87. évében elhunyt.
december 4.
A cseh, horvát, lengyel, szlovák és magyar püspöki konferenciák képviselői  a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) székházában bejelentették, hogy közösen  támogatják a Libanoni Karitász munkáját.
december 10. Erdő Péter bíboros, prímás mutat be hálaadó szentmisét a Szent László-év zárása alkalmából a budapesti Szent István-bazilikában.
Az év folyamán az MKPK díjaiban részesült: Prontvai Vera (Mária Rádió) (Szalézi Szent Ferenc-sajtóösztöndíj)
Csókay Károly SJ (Pro ecclesia Hungariae)
Dobai Sándor, a Benelux államok magyar főlelkésze (Pro ecclesia Hungariae)
Szekeres Erzsébet képzőművész (Pro cultura Christiana)