Szent Tamás apostol

július 3.

Szent Tamás apostolt maga az Üdvözítő győzte meg arról, hogy valóságos testben támadt fel. Tamás utóbb Indiába utazott hirdetni az örömhírt. Valószínűleg sírja is itt van.

Caravaggio: Szent Tamás hitetlensége, 1600-1601, Postdam, SchlossgalerieCaravaggio: Szent Tamás hitetlensége, 1600-1601, Postdam, Schlossgalerie

Hiszem, ha látom! Milyen sokan gondolkodnak ma is így.

Tamás kételye inkább így fogalmazható meg: bárcsak igaz lenne, de nem tudom elhinni. Ha kétely támad is szívünkben, Tamás megtanít arra, hogy kitartsunk az Egyház közösségében, ezzel Jézus közelében maradjunk. Ő majd megadja nekünk a bizonyosságot.

Bővebben

A szentmise olvasmányai

Ef 2, 19-22
Apostolokra alapozott épület vagytok.

Jn 20, 24-29
Én Uram, én Istenem!

Egyetemes könyörgések

1. Formálj belőlünk igazi családot, növeszd az egyházat mint csírát Isten országává! Hallgass meg, Urunk!
  2. Az apostolutódok Szent Tamás apostol hitét és alázatát követve legyenek buzgó vezetőink! Hallgass meg, Urunk!
  3. Légy a mi tanítónk és jó barátunk, és add, hogy buzgó hittel boruljunk térdre mégis előtted, amikor belegondolunk, hogy nemcsak tanítónk és jó barátunk, hanem Urunk és Istenünk is vagy! Hallgass meg, Urunk!
  4. Krisztusunk, tartsd össze ezt a kis helyi egyházat, légy te a szegletköve, hogy belőle is kinőjön az Úr szent temploma! Hallgass meg, Urunk!
  5. Járjon át minket a Szentlélek! Formáljon belőlünk, az egész közösségből és papjából igazi hajlékot Istennek! Hallgass meg, Urunk!